درمان برخی از بیماری ها مانند هموروئید در گذشته تنها به روش های جراحی محدود بود. اما با پیشرفت تکنولوژی در پزشکی انواع لیزر هموروئید و فیشر و کیست مویی جایگزین عمل های جراحی سخت و پر هزینه گشت.

انواع لیزر هموروئید و فیشر همچنین کیست های مویی با اطمینان از نتیجه بخشی دوره درمانی در کلینیک زیبایی باران برای درمان بیماران مبتلا به این بیماری ها در دسترس قرار دارد.

انواع لیزر هموروئید و فیشر  : انواع لیزر هموروئید

بیماری هموروئید یا بواسیر یکی از انواع بیماری های مشترک بین مردان و زنان است. در گذشته درمان این بیماری حتی در شروع ابتلا نیز تنها به عمل های جراحی وابسته بود. با وجود انواع لیزر هموروئید و فیشر دغدغه بیماران برای رفع مشکل های ناشی از هموروئید نیز کاهش چشمگیری یافت.

در حقیقت انواع لیزر هموروئید و فیشر یک روش غیر تهاجمی با دوره نقاهت کوتاه مدت و اثر بخشی مشابه روش های جراحی است. همچنین محل اسکار و زخمی نیز باقی نخواهد ماند. برای درمان هموروئید امکان استفاده از دو نوع لیزر کم توان و پر توان  با توجه به پیشرفت بیماری وجود دارد. ین نوع لیزر به اصطلاح بسیار نازک نامیده شده است؛ بنابراین به عنوان جایگزین کوتر و تیغ جراحی می‌تواند باشد.

در صورت ابتلا به هموروئید های خفیف امکان استفاده از لیزر کم توان بدون نیاز به برش بافت می‌توان استفاده کرد. اما در صورت پیشرفت بیماری جراحی و هموروئیدکتومی با لیزر پرتوان باید انجام بگیرد. تشخیص روش لیزر تنها با مشورت پزشک و توصیه متخصصین باید صورت بگیرد.

لیزر هموروئیدکتومی

لیزر هموروئیدکتومی یکی از روش های درمانی با کمک لیزر پر توان بدون آسیب به بافت های سالم است. در صورتی که از این روش درمانی استفاده شود امکان بازگشت و تشدید بیماری به پایینترین حد خود خواهد رسید.

مهمترین مزیت های این روش عدم تماس مستقیم با بافت در هنگام برش می‌باشد. این ویژگی مانع از انتقال و ابتلا به بیماری هایی عفونی و هپاتیت خواهد شد. همچنین پس از جراحی دوره نقاهت دردناکی را به همراه نخواهد داشت. پس از این جراحی خارش و سوزش وجود نخواهد داشت. به علاوه لیزر می‌تواند عروق را ترمیم کند.