مقالات

جراحی لیپوماتیک چیست؟ لیپوماتیک نوعی عمل جراحی جهت پیکرتراشی است که در آن چربی اضافی از بدن خارج شده یا به ناحیه مورد نظر منتقل می شود که بدن را لاغر کرده و شکل می دهد. لیپوماتیک ممکن است همچون عمل لیپوساکشن به نظر برسد اما فناوری مورد استفاده در لیپوماتیک برای شکستن و مکش چربی بسیار متفاوت از لیپوساکشن است. در واقع انجام جراحی لیپوماتیک منجر به آسیب کمتری در بافت بدن، یکنواختی چربی زیر پوست، ایجاد ظاهری بهتر در پوست و همچنین اثر بخشی ماندگارتر می شود. جراحی لیپوماتیک در ناحیه شکم، پهلو ها، کمر و باسن بیمار قابل انجام است. این نوع جراحی را پیکرتراشی ۳۶۰ درجه نیز می‌نامند. اگر علاقه مند هستید درباره جراحی لیپوماتیک شکم، پهلو و پیکرتراشی ۳۶۰ درجه به شکل ساعت شنی که می‌تواند همزمان با تزریق چربی به باسن انجام شود بیشتر بدانید با این مقاله از کلینیک تخصصی روما همراه مان باشید. لیپوماتیک شکم و پهلو چگونه انجام می‌شود؟ لیپوماتیک نام یک دستگاه عمل جراحی مورد تأیید FDA (سازمان غذا و دارو) می‎‌باشد که امکان انجام جراحی ایمن، موثر و دقیق را برای برداشت بافت های چربی اضافی در تمام نواحی بدن فراهم می‌کند. جراحی لیپوماتیک با بیهوشی انجام می‌شود در این روش، جراح زیبایی برش هایی در حد چند میلی متر ایجاد کرده و لوله کانول دستگاه لیپوماتیک را وارد بافت چربی می‌کند این دستگاه با حرکات ارتعاشی و چرخشی چربی‌ ها را تخریب و از بدن خارج می‌کند. چربی‌ های خارج شده برای تزریق در قسمت های مختلف بدن از جمله گونه، لب و … قابل استفاده است. با انجام جراحی لیپوماتیک د رناحیه شکم و پهلو ها در نهایت بیمار اندامی خوش فرم و اصطلاحا به شکل ساعت شنی خواهد داشت البته در صورتی که جراحی توسط پزشکی متخصص و ماهر انجام شود.
به سبب عوامل مختلفی همچون تابش بیش از حد اشعه آفتاب یا گذر زمان و افزایش سن کلاژن سازی در پوست کمتر شده و پوست دچار مشکل می‌شود و لب ها هم نازک تر شده و فرم اولیه خود را از دست می‌دهند. تزریق فیلر به لب یک نوع عمل جراحی زیبایی است. در این جراحی فیلر (نوعی ماده حجم دهنده که معمولا هیالورونیک اسید است) به لب ها تزریق می شود تا لب ها پر و خوش فرم تر شوند. این روزها استفاده از تزریق فیلر های پوستی متداول ترین روش برای تقویت و فرم دادن به لب می باشد. در ادامه این مقاله از کلینیک زیبایی روما درباره تزریق فیلر بیشتر صحبت خواهیم کرد. همچنین شما را با نحوه انجام این جراحی آشنا کرده و مزایا و عوارض آن را برای تان بازگو می‌کنیم. با استفاده تزریق فیلر به لب می توان لب ها را لیفت داده و به فرم دلخواه رساند.  مزایای تزریق فیلر های اسید هیالورونیک به لب پس از تزریق، مواد موجود در فیلر بافت های لب را پر کرده و شکل می دهد. مزایای استفاده از فیلر های اسید هیالورونیک عبارتند از: مقدار ماده تزریق شده به لب ها قابل کنترل است، بنابراین پزشک کنترل بیشتری بر حجم لب دارد. تزریق را می توان به تدریج در جلسات مختلف تا رسیدن به نتایج دلخواه انجام داد. هرگونه توده و برآمدگی ایجاد شده در اثر حرکت لب ها را می توان به راحتی بر طرف کرد. در مقایسه با سایر فیلرهای پوستی کبودی و تورم کمتری دارد.
لاغری در سال های اخیر دیگر یک رویای دست نیافتنی برای افراد نیست. استفاده از تکنولوژی روز دنیا و دستگاه های جدید راهی برای رسیدن به زیبایی بدل شدند. درمان سلولیت و انواع لاغری غیر تهاجمی با دستگاه  max coolshaping 3 با به کارگیری آخرین تکنولوژی روز دنیا در کلینیک باران امکان پذیر است. تناسب اندام همیشه با رژیم های غذایی سختگیرانه و یا ورزش های سنگین به وجود نمی‌آید. از طرفی تناسب اندام و زیبایی های ظاهری موجب افزایش اعتماد به نفس و رضایت از خود می‌گردد. برای همین است که استفاده از دستگاه های جدید برای لاغری موضعی و ایجاد هیکل دلخواه در سال های اخیر به محبوبیت رسیده است. انواع لاغری غیر تهاجمی چیست؟ وجود توده های چربی در بخش های شکم و پهلو های بدن که مقاوم به آب شدن هستند، گاهی موجب به خطر افتادن سلامتی افراد می‌شود. از بین بردن این توده های چربی با روش هایی که نیازی با جراحی است را لاغری غیر تهاجمی می‌نامند. این روش ها بدون نیاز به دوره نقاهت بوده و عوارض س از بیهوشی و جراحی دیگر وجود ندارد. در بیشتر موارد، انواع لاغری غیر تهاجمی به آن دسته از افرادی پیشنهاد می‌شود که توده های چربی موضعی مقاومی در برابر ورزش و رژِیم های غذایی لاغری دارند. این افراد با استفاده از انواع روش های لاغری غیر تهاجمی به جای جراحی های گران قیمت و سخت در زمان کوتاه‌تری به هیکل و سایز دلخواهشان خواهند رسید. کارایی این روش ها برای حذف چربی های موضعی در پهلو و شکم ثابت شده است ولی پیش از انجام نمی‌توان درصدی دقیق از میزان حذف چربی ها اعلام کرد. انواع لاغری غیر تهاجمی با دستگاه های به روز با تکنولوژی روز دنیا بیشتر برای کاهش سایز در کنار پیگیری سبک زندگی سالم پاسخگو هستند.